Prowadząc biznes e-commerce, z pewnością wiesz, że zwroty stanowią jego nieodłączną część. Tylko wypróbowanie produktu jest w stanie utwierdzić klienta w przekonaniu, że spełnia on jego oczekiwania. Średni odsetek zwrotów w branży e-commerce przekracza 10%, a w niektórych kategoriach produktowych, na przykład odzieżowej jest jeszcze wyższy – ponad 17%. O ile prowadząc sklep internetowy, trudno zredukować tę liczbę do zera, unikanie zwrotów jest możliwe, pod warunkiem, że klienci podejmują świadome decyzje zakupowe.

Drogowskazem dla kupujących są opinie dotychczasowych użytkowników. Z przyjemnością proponujemy Ci narzędzie, dzięki któremu rzetelne recenzje produktowe znajdą się na Twojej stronie z dnia na dzień!

Widget Revbox, czyli unikanie zwrotów dzięki rzetelnym opiniom produktowym

Unikanie zwrotów nie jest łatwym wyzwaniem. Konsumenci mają aż 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyny i doskonale zdają sobie sprawę, że taka możliwość im przysługuje. Aby poznać charakter zjawiska, warto przedstawić najczęstsze przyczyny zwrotów, do których należą:

 • Wady towaru lub pomyłki przy wysyłce
 • Niezgodność towaru z opisem
 • Produkt, który nie spełnia oczekiwań klienta
 • Nieodpowiedni rozmiar, kolor lub fason
 • Zwyczaje konsumenckie

Pierwszą przyczynę można wyeliminować, poprawiając procedury obowiązujące w magazynie. Pozostałe zależą od tego, jak bardzo świadomych i przemyślanych zakupów dokonują klienci. Jeśli zastanawiasz się, jak uniknąć zwrotów, postaraj się dostarczyć konsumentom jak najwięcej informacji, które ułatwią im podjęcie słusznej decyzji. Tak się składa, że blisko 74% klientów sięga po recenzje produktowe z internetowych porównywarek, natomiast ponad 69% korzysta z sekcji komentarzy bezpośrednio w sklepie internetowym.

Czy jest możliwe zagregowanie opinii pochodzących z obu źródeł i udostępnienie ich konsumentom w jednym miejscu? Oczywiście! Na tym polega rewolucja w zakupach online, jaką gwarantuje widget Revbox z opiniami klientów na temat produktów. Narzędzie analizuje komentarze i opinie napotkane w całym internecie, a następnie na ich podstawie przygotowuje kompleksową recenzję – swoisty przewodnik zakupowy i znak wiarygodności z perspektywy konsumenta! W ten sposób Revbox ogranicza zwroty pojawiające się w sklepie internetowym i zwiększa współczynnik konwersji w biznesie e-ommerce.

Jak działa Revbox?

Ponadprzeciętne zwroty wynikają z problemu, z którym zmaga się wiele sklepów internetowych, zwłaszcza na początkowym etapie działalności. Jest nim mała ilość opinii i komentarzy użytkowników dostępna na stronie. W efekcie klienci odchodzą do konkurencji, a jeśli dokonają zakupu, jest on nieprzemyślany i ostatecznie decydują się na zwrot towaru. RevBox proponuje zupełnie nowe podejście do gromadzenia opinii konsumenckich. Narzędzie składa się z silnika analizującego całą sieć w poszukiwaniu komentarzy oraz wtyczki przygotowującej na ich bazie wiarygodne recenzje produktowe, widoczne dla klientów sklepu.

Inteligentny algorytm wyszukujący opinie o produktach

By zaoferować branży e-commerce rewolucję w zakupach internetowych, opracowaliśmy innowacyjny silnik sztucznej inteligencji. Revbox działa obiektywnie i przekrojowo. Znajduje opinie na temat produktów pozostawiane przez dotychczasowych użytkowników w całej sieci www. Wyławia kluczowe cechy, zalety i trendy.

Fałszywe opinie produktowe to krótkowzroczność strategia, która w rzeczywistości tylko potęguje zwroty pojawiające się w sklepie internetowym. Dlatego silnik Revbox nie bierze ich pod uwagę. Sztuczna inteligencja natychmiast odrzuca niewiarygodne, wielokrotnie powielane treści, koncentrując się na autentycznych recenzjach użytkowników.

Narzędzie sprawdza się w praktycznie każdej branży, również niszowych kategoriach, ponieważ w swoich analizach korzysta z komentarzy publikowanych w wielu językach, zatem gromadzi recenzje pochodzące od autorów z całego świata. Gdy dany produkt pojawia się na polskim rynku po raz pierwszy, Revbox wie już o nim wszystko.

Wtyczka Revbox, czyli wiarygodny recenzje dostępne na stronie sklepu

Z punktu widzenia właściciela sklepu internetowego kluczową rolę odgrywa drugi element naszego rozwiązania – widget Revbox z opiniami produktowymi przeznaczony do opublikowania na stronie sklepu. Wtyczka udostępnia użytkownikom rzetelną recenzję produktową, przygotowaną na bazie wszystkich zgromadzonych informacji.

Recenzja składa się z części opisowej, które potrafi zaintrygować czytelnika i przekonać go do podjęcia trafnych decyzji zakupowych, tym samym ograniczając zwroty. W dolnej sekcji znajdują się natomiast kluczowe cechy produktu, najczęściej podkreślane w przeanalizowanych komentarzach. Szansa, że zakup okaże się nieprzemyślany zostaje w ten sposób zredukowana do minimum, a to najlepszy sposób na unikanie zwrotów.

Ważną zaletą widgeta Revbox jest możliwość prostej integracji ze wszystkimi popularnymi platformami sprzedażowymi, w oparciu o które działają sklepy internetowe. Dużym graczom z branży e-commerce proponujemy indywidualne wdrożenia szyte na miarę. Wtyczka podlega modyfikacjom pod względem wizualnym, dlatego można ją łatwo dopasować do layoutu konkretnego sklepu.

Jak uniknąć zwrotów i wznieść biznes e-commerce na wyższy poziom? Oto korzyści, które daje RevBox:

 • Unikanie zwrotów – rzetelna recenzja pozwala klientom kompleksowo zapoznać się z produktem, zanim dokonają zakupu, więc rzadziej decydują się na zwroty.
 • Natychmiastowy efekt – sklep internetowy nie musi czekać miesiącami na zgromadzenie opinii produktowych, bo dzięki Revbox są one dostępne natychmiast po integracji.
 • Wyższy współczynnik konwersji – poprawa sprzedaży wynika nie tylko z redukcji zwrotów, ale również ogólnej satysfakcji klientów, którzy chętnie wracają do sklepu po kolejne zakupy, a w dodatku rekomendują go znajomym.
 • Unikalne recenzje – każdy sklep korzystający z Revbox otrzymuje unikalne recenzje oferowanych produktów, co daje mu przewagę nad konkurencją.

Wzbogać swój sklep o Revbox – zwroty przestaną być zmartwieniem!

Nadmierne zwroty przestaną być zmorą Twojego sklepu internetowego, gdy tylko konsumenci zyskają wiarygodne źródło opinii. Dzięki Revbox jest to możliwe z dnia na dzień!

  Skontaktuj się z nami – rozwiejemy Twoje wątpliwości!