Wzrost popularności materiałów wideo o charakterze content marketingowym, jaki obserwujemy w ostatnich latach, teoretycznie mógłby powoli wypierać słowo pisane. Wbrew pozorom blogi mają się dobrze, również w branży e-commerce. Wielu konsumentów właśnie tam szuka treści poradnikowych i pragnie lepiej zapoznawać się z dostępnymi produktami. 

Prowadzisz sklep internetowy na platformie PrestaShop? Blog to jeden ze sposobów, by wznieść swój biznes na wyższy poziom i poprawić sprzedaż, a także zbudować grono lojalnych konsumentów. Jak zainstalować bloga na tej platformie? Jak tworzyć skuteczny content marketing? Wyjaśniamy!

Dlaczego warto prowadzić bloga w sklepie internetowym PrestaShop?

Jeśli masz wątpliwości, czy w Twoim sklepie internetowym PrestaShop blog jest korzystnym rozwiązaniem, postaramy się je rozwiać. To ważne narzędzie komunikacji z konsumentami i wsparcie sprzedaży. Jakie korzyści daje blog w e-sklepie?

 1. Generowanie ruchu na stronie

Blog powinien stać się ważną częścią strategii SEO. Jeśli w Twoich wartościowych wpisach znajdzie się miejsce na odpowiednie słowa kluczowe a teksty zostaną zoptymalizowane, jest duża szansa, że coraz więcej użytkowników właśnie w ten sposób trafi do Twojego sklepu.

 1. Rozpoznawalność i wizerunek marki

Kolejny argument dotyczy wszystkich działań content marketingowych, dla których blog stanowi esencję. Dbając o naprawdę wartościowe i użyteczne dla czytelników treści, budujesz rozpoznawalność marki Twojego sklepu i kreujesz pozycję eksperta.

 1. Prezentacja produktów

Opisy produktów nie zawsze wyczerpują temat, ponieważ nie powinny być zbyt długie. To właśnie na blogu możesz mocniej przekonać klientów, że Twoja oferta odpowiada na ich potrzeby. Prezentuj produkty w odpowiednim kontekście, wskaż potencjalne sposoby ich wykorzystania, przekonaj odbiorców jak działają w praktyce.

 1. Wsparcie obsługi klienta 

Rzetelnie przygotowane artykuły blogowe rozwiewają wiele wątpliwości potencjalnych klientów i odpowiadają na ich ewentualne pytania. Dzięki temu Twój dział obsługi klienta zostanie odciążony od niektórych rutynowych obowiązków.

PrestaShop blog – jak zainstalować go w swoim sklepie internetowym poprzez dostępne moduły?

Teraz znasz już najważniejsze zalety prowadzenia bloga. Jeśli chcesz, by pojawił się na stronie Twojego sklepu, dobrze się składa, że działa on właśnie w oparciu o PrestaShop. Bez trudu znajdziesz moduł wzbogacający Twoją stronę o bloga. 

W tym celu zajrzyj do biblioteki PrestaShop Addons Marketplace i wybierz odpowiednią kategorię wtyczek, lub po prostu wpisz w Google “prestashop blog module”.

Najprostsze wtyczki są dostępne za darmo, a za te zaawansowane musisz zapłacić, jednak w zamian zyskujesz wiele funkcji. Czym powinien charakteryzować się optymalny PrestaShop Blog?

 • Personalizacja – wtyczka powinna być w pełni kompatybilna z identyfikacją wizualną Twojego sklepu.
 • Prosty interfejs – z czasem opublikujesz wiele wpisów, więc warto zadbać o wygodne zarządzanie nimi.
 • Czytelność – narzędzie powinno pozwalać na dowolne formatowanie tekstu i przejrzystą prezentację, na przykład poprzez spis treści, przyjazny układ graficzny czy możliwość dodawania animacji, banerów i slajdów.
 • Optymalizacja pod SEO – w końcu to jedna z najważniejszych funkcji prowadzenia firmowego bloga.
 • Integracja z social media – Twoje posty powinny trafiać do mediów społecznościowych i rozchodzić się tam viralowo, z kolei komentarze użytkowników powinny być widoczne pod wpisami na stronie.
 • Powiązanie z produktami – ważne z punktu widzenia link buildingu, ale również rekomendowania produktów czytelnikom.

Na czym polega dobry content marketing?

Twój PrestaShop blog jest gotowy? Czas rozpocząć publikowanie treści, które zaangażują odbiorców, poprawią wizerunek Twojej marki i pomogą w zwiększeniu sprzedaży. Na koniec mamy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących skutecznego content marketingu.

Jak prowadzicie efektywny content marketing:

 • Wstrzel się w oczekiwania odbiorców – poruszaj na blogu zagadnienia, które aktualnie intrygują potencjalnych czytelników, szczególnie tych należących do Twojej grupy docelowej. Poszukiwanie tematów ułatwi Ci narzędzie Google Trends, Planer Słów Kluczowych Google Ads lub po prostu autouzupełnianie Google.
 • Wspieraj i doradzaj – staraj się publikować treści poradnikowe, które zaangażują czytelników i zbudują wizerunek Twojej marki jako eksperta.
 • Pamiętaj o SEO – optymalizuj bloga pod pozycjonowanie i uwzględniaj popularne słowa kluczowe.
 • Promuj produkty – treści content marketingowe nie mają charakteru reklamowego, ale wspominaj w nich o swojej ofercie w odpowiednim kontekście, odwołując się do potrzeb konsumentów.
 • Przedstawiaj fakty – wykorzystuj w treściach rzetelne dane, wyniki badań, statystyki, a także recenzje samych konsumentów, który w łatwy sposób pozyskasz dzięki Revbox- wtyczce z opiniami klientów dla e-commerce.
 • Prowadź dialog – content marketing to dobra baza do budowania społeczności wokół Twojej marki. Udostępniaj wpisy w social media i odpowiadaj na komentarze czytelników.

Firmowy blog to relatywnie tanie i efektywne narzędzie promocji, a platforma PrestaShop znakomicie ułatwia jego prowadzenie!

NOWE & POPULARNE